feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

08/07/2018

tohle by se v Německu prostě jako nestalo!

Ke svýmu víc než 100% vytížení jsem dostala, patrně za odměnu dalších víc než 100 % navrch. A starej se. V ten okamžik jsem kapitulovala, protože stihnout to všechno se objektivně vymyká realitě. Takže zase režim odnevidim donevidim. A jako třešnička na dortu a jako tečka za jedním extra vypečeným týdnem následoval zcela zbytečnej zjeb. Kterej byl v kontextu věcí jen záminkou pro upuštění páry, bo podstata výměny názorů toho celého vskutku nebyla hodna. Takže jsem z toho měla zkaženej večer. Pěkně děkuju.

Podnět mě přiměl pogůglit si frackovitost či snad lépe panovačnost a potetelit se nad velice trefným popisem každodenních okamžiků. K pláči.

Takže všichni opouštějí potápějící loď. A dobře dělají.

Srážky s realitou a pocitem vlastní Übermenschlichkeit byly v poslední době hojné a bolestné. Přikládám výběr. // Tak najmeš někoho z ciziny a strčíš ho do nižší tarifní třídy. Přece neni zvyklej na naše výdělky, tak je to cajk. // V Německu už by ti teda přinesli gratis drink. // Si se svojí kulturou stojej sami stojej v cestě. // Žádný Arabáše s hejnem harantů tady v bytě teda nechcem. // Já jsem teda od Prahy čekala dost, ale že to bude až takový – tak kulturní a plný života – to teda ne. Východní Evropa, víš jak.

Pro připomenutí: německá ústava říká hned v úvodu, že lidská důstojnost je nedotknutelná.

Lucinka @ 21:16 | << | permalink | >>