feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

03/01/2018

můj postrádaný fén leží na Policii v Berlíně

poslední sirkou z krabičky zápalek Schauspiel Stuttgart zapaluju vonnou svíčku. jednu z těch dvou megasladkejch svíček, co jsem v poslední době dostala darem, protože darující moji každozimní slabost pro oheň vykoukali na instáči. leč instáč jim nepověděl ani žbla o mých vůňových preferencích.

loňskej rok byl hezkej rok. v závěru trochu náročnej. beru si z toho ale poučení, že do takovýho víru zbytečnýho stresu už se nechci nechat vtáhnout. nechci, aby práce měla takovej vliv na to, jak se cítím, co dělám a jak se chovám ve volným čase. protože to nemá smysl. protože až se jednou budu ohlížet zpátky, nebudu vzpomínat na interní audity, ale na aperol na würzburskym mostě, na metrový prskavky zavěšený na zábradlí balkonu, na bingo večery, na skvělý koncerty, na vaření bramboračky a na poetry slam, díky kterýmu si pokaždý trochu zahanbeně uvědomuju, že bejt křečkem běhajícím v kolečku je teda ale pěkná blbost a že vidět smysl života v kupování si bot za 250 € (ve slevě za 130!) fakt nechci.

a tak chci letos přečíst 25 knih, vidět 100 filmů a jít na 12 koncertů / divadel / představení jiný živý kultury. a chci aspoň trochu víc psát.

Lucinka @ 20:28 | << | permalink | >>