feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

24/01/2018

v lednovém výprodeji jsem pořídila čajový adventní kalendář

Brutálně smutnej podnět k přemejšlení. Co je symptom a co je příčina? Konzum alkoholu a deprese. Co je spouštěč. Co cejtí člověk, kterej se rozhodne učinit životu přítrž. Ve dvaatřiceti. Kdybych sakra věděla, o čem jsme se to tehdá bavili.
Lessons learned, jakkoliv nepatřičně v tomto kontextu. Nebrat signály na lehkou váhu. Dát víc na pocity. Nezaměňovat příčiny a důsledky. Ptát se. Protože ono tak nějak jsme to všichni tušili, ale nikdo nic neudělal je strašný.

Podnět k zastavení se. K zamyšlení. K zpochybnění.

Víkend na severu, protože Hannover je sever. Město nejčistší němčiny a brutálně vlhce lezavýho větru (v tom si můžou podat ruku s Berlínem). Lidi ze severu (protože Rostock neni na východě), kteří jsou o dost jiní než ti na jihu. Večírek s Tandempolkou a jejím klukem z Portland, Oregon. U stolu seděli lidi ze čtyř zemí, jedli objednanou pizzu, bavili se o životě a popíjeli domácí polský likéry a pálenky. Kvalitní večírek. Inteligentní témata. Politika a dění tam u nás. Mládí v ÚeSÁ. Považte, říkám hláska, ne písmenko! A mí hobbylingvisté mi rozuměli. Škoda, že ty špičky nastávaj tak zřídka!
Dělala jsem DJe a pouštěla svoji hudbu z doby před 10+ lety. Některý fláky padly na úrodnou půdu. Morrissey. Placebo. // Její playlist a moje to je můj song! asi tak u každýho třetího kousku. Hesse a Pessoa v knihovně. Hovory o posledním filmu Fatiha Akina, kterýho samozřejmě všichni znali. // Nepřipala jsem si jako exot.
Na večeři do Nudelhaus v Gotinkách. U vedlejšího stolu seděla od pohledu vědkyně/odborná asistentka/vysokoškolská vyučující a nějakej pán. Rande? Každopádně když spustila o tom, jaký dopisy si psali Thomas Mann a Robert Musil, musela jsem se culit pod vousy. Univerzitní město, vole!

Pondělní srážka s realitou hned po ránu. Jestli už znám odpovědi na otázky z pátečního odpoledne, jestli jsem je jako zjistila. A další spontánní úlohy, který nepočkaj a jsou důležitý. // Ohýbej hřbet. Neměj názor. Nebo o něm nemluv nahlas. Buď pozitivní. // Vlil se mi do žil život, když kolega zahlásil, že buduje novej tým. V Berlíně.

Zrovna, když jsem začala přemejšlet o tom, kdy na Volkshochschule začíná letní semestr, se nám před vchodovejma dveřma válela brožura s přehledem kursů. Tak že bych tý španělštině dala zase šanci?

Na německý a český klávesnici se mi nejvíc plete rozmístění vykřičníku a závorek. Peklo fakt.

Anabáze s lístkem na koncert. V civilizovaném světě si člověk koupí lístek na koncert tak, že zaplatí online kartou a dostane mejlem buď PDFko v vytisknutí, anebo ještě lépe QR kód k ukázání na displeji smartfounu. Ne tak v Německu.
a) standardně vydávaný bankovní karty se nehodí pro online platby
b) naštěstí existuje HNEDpřevod, kterej nutnost mít skutečnou kreditní kartu relativizuje
c) lístek na koncert tedy lze zaplatit online
d) nicméně kromě lístku je třeba zaplatit ještě další 2–5 euro za poštovné. a bez toho to nejde. každej musí dostat svůj papírovej lístek. a jako side effect živit kurýry a znečišťovat životní prostředí.
e) kurýři nicméně občas zásilku nedoručej a nahlásej ji jako ztracenou
f) pak člověk musí psát prodavači lístků (thx god v tomhle případě přímo management kapely), že lístek ani po 2+ tejdnech nedošel a co jako budeme dělat
g) napíšeme tě na guest list, ale jen to proboha nikomu neříkej
h) vítám v 21. století
i) managementu kapely samozřejmě děkuju

Ale stejně furt ještě dopíjím vánoční čaje.

Lucinka @ 22:03 | << | permalink | >>