feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

12/11/2010

jsem romantik, když si v antikvariátu kupuji portugalskou klasiku a dojímám se?

Co se stalo, když Nora... nic, prostě se vrátila zpátky, jak jsem se dočetla v recenzi. Protože jednak mě lehce muzikáloidní výprava docela odradila a druhak jsem se během pauzy vytouženého espressa dočkala až po třetím zabimbání a už mi bylo trapné se do sálu vracet. Tak jsem pěstovala mezilidské vztahy. A skoro i mezikulturní dovednosti, ale to bych se už pohybovala na hraně politické korektnosti. Nicméně na další vskutku mezikulturní dovednosti došlo později v noci U Sudu. Obvykle smrťácká kombinace, pozdě v noci U Sudu. Nicméně tentokrát se to odehrálo bez ztráty věnečku.

No jo, Nora. Netušila jsem, že ji Frau Nobelpreisträgerin napsala už L.P. 1979. Co na to jen o dva roky dříve narozená Familienministerin. Mno, rozhořela se opět debata. Evropu zase obchází nějaké strašidlo. Snad bych se toho tématu ani nechytala, kdyby ho zajímavým a informacemi nabitým článkem nerozebíral i profil.at.

Ta velká země za mořem chce omezovat zahraniční obchod. A kde že zůstal ten volný trh? Mám pocit, že slova v politické hantýrce mají vlastně úplně opačný význam, než jaký jim připisují slovníky. To je, pane, jazyková inovativnost! O tom se nám romantikům ani nezdálo!

Poprvé v životě jsem na plese regulérně plesala. Když mi Kypřan do ouška šeptal o své slabosti pro jednoho ze svých kantorů a já byla donucena přitakat, že je hot. A ač ples vyšší vzdělávací instituce, působil mnohem mladistvěji než obvykle naše plesy abiturientské, kde se vše točí kolem řečí o kariérách v evropských a světových finančních centrech.

a už to taky chápu, ty útěky. utíkám do literatury. utíkám.

Lucinka @ 16:22 | << | permalink | >>