feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

05/11/2007

Die Ärzte - Jazz ist anders

Udělali mi radost, to se nebudu pokoušet zastírat. Oceňuju kohokoliv, kdo přemýšlí nejen o tom, co prodává (a to taky není samozřejmost), ale i jak. Pak jsem ochotná nechat se nachytat na odpornejch marketingovejch praktikách. Ať už je to obal na CDčko ze zářivě blankytného plyše, anebo z papíru a ve tvaru krabice na pizzu. Pak slepě věřím i tomu, že produkovat si desku sám a postarat se i o fotky do bookletu je DIY a nikoliv snaha urvat si z výnosu co největší procento pro sebe... (ale nerada bych komukoliv cokoliv podsouvala)

Po třech letech čekání od poslední studiovky, nepočítaje sólové projekty, se Die Ärzte sice hudebně nijak nevytáhli - můžeme namítnout, že to musí být jasný už z názvu desky - jenže. Ty texty! Nadhozený témata! Maj tam všechno. Neztratili nadhled. Někdy se objeví trochu předpokládatelný rýmy, ale tak dobře... serme na formu (to si zase proti sobě naháním meine ganze Leserschar...)
A ano, v tématech se opakujou - ale: kdo ne? A koho neštvou jistý věci kontinuálně? Dodávají víc přemýšlivosti a sociální kritiky než songů založených na nějakých hříčkách. Písničky o způsobech pojídání banánů, o incestu nebo o upírech zůstaly hříchem mládí.
Junge je punkovější než klasika Rebell. Protestuje jen na trošku vyšším niveau... adekvátně k nějakému očekávanému (požadovanému) vývoji. Děkuji, že nezastydli.
Nur einen Kuss zase trošku evokuje Mach die Augen zu, atmosférou, možná obrázkama, který se objeví - středověká balada. Možná něco ve stylu Asonance. Potulnej zpěvák. Minnesang. Back to the roots.

Možný prvotní zklamání se rozpustí, jste-li ochotní sami přemýšlet o tom, co Ärzte nadhazují.

man kann die Welt nich ewig blenden
ich muss den Quatsch sofort beenden

(ne)kriticky.

Lucie @ 18:46 | permalink