feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

10/01/2018

nejsem schopná napsat jedinou smysluplnou českou větu

Díky hudbě kapely Wanda jsem se o něco přiblížila pochopení toho, proč se Němci (Němky!) rozplývají nad rakouskou výslovností. V kroužku vyáchaných Spoluněmek jsem nicméně nadhodila, zda je ta slabost v kolínkách v tomto případě skutečně způsobená širokým vídeňským dialektem, anebo spíše neskrývanou drzostí a ďábelskými ohníčky v textech...

Díky návštěvě PR akce na stuttgartským nádraží jsem teda asi po sedmi letech pochopila, o čem že je Stuttgart21. O položení kolejí pod zem jsem zpravena byla. Nikoliv už ale o tom, že stávající pozemní koleje z povrchu zemského zmizí. To celý tý díře v zemi, tunelu pod barákem a jedný ze tří *nejdražších* a *dokončení se neblížících* a současně přirozeně *veřejných* staveb v Dojčlandu dodává novej rozměr. BER a Elbephilharmonie mávaj. Takže píárkem mě dostali.

Trocha umění, město jak po vymření. Achjo, státní svátek. Můžeš jet to Porýní-Falce nebo do Štrasburku, tam žádnej svátek nemaj. Nejela jsem. Ještě furt nejsem taková ta typka moje koníčky? tak scházim se s lidma. a chodim šopovat. Zatim.

Šopuju akorát lístky na koncerty, do kina, do divadla a na vlak. V množstvím větším než malém. Yay.

Nebudu upouštět páru, i když jí překypuju. V podstatě skoro den co den chodim z kanclu naštvaná. A to je cesta do pekel.

Tu mir weh, Luzia...!

Lucinka @ 21:00 | << | permalink | >>