feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

03/06/2017

to bysme ale jako museli něco dělat...!

Když pipinky z Horních Dolních kdesi uprostřed pampy – ale v západním Německu – vrhají soucitné pohledy na holku z Bukurešti. To je v Rumunsku, jo? Ježiš, ty seš chudák!

Já se snažím nevrhat soucitné pohledy jejich směrem.

Moje snoubenka by se mnou nikam na východ nešla. Ona je z dobrý rodiny. Zvyklá na nějakej standard. Rozumíš mi? Snažila jsem se mít pochopení.

Jasně, že se nepotkáme. A to jsou to lidi z mojí sociální bubliny. Jak by asi vypadalo porozumění s lidma z jinejch bublin?

Ale zažívám i radostnější okamžiky. Máj s Polkama. Na pivu. Ve městě Fulda (bez Juldy). V Kostnici. Osvěžující hovory. Jiný témata. Šelmovskej škleb. Nevhodnej humor.

V Konštanc nám upálili Husa, ale ještě jednoho pána. Maj tam skvělý muzeum a furt ještě máslo na hlavě, páč čeští studenti smějí na koleji bydlet skoro zadarmo.
U Bodamskýho jezera se srocujou všechny šmoulový auta z celý Evropy a švýcarskou hranici je pěšky možné překročit zcela beztrestně a bez jakékoliv kontroly.

Přímej vlak ze severu jezdí do Kostnice přirozeně z Karlsruhe. Nikoliv ze Stuttgartu.
Bádensko a Švábsko zůstávají zachovány!

Taky beru zpět, že Lufthansa Regio je autobus s křídlama. Kapacitu to má asi pro 100 pasažérů. Letělo nás plný letadlo takhle ve všední den v pět odpoledne ze Stutgartu do Mnichova. V luftu jsme byli přesně 25 minut. A dálnice pod náma byla tou dobou pěkně zacpaná.

Thessaloniki. Balkán. Nevidím v těchto dvou pojmech rozpor. Vlastně si říkám, co ten Cyril s tím Metodějem asi byli zač...!
Jet krátce před půlnocí do přístavu po silnicích plných výmolů a topit se v nejistotě, zda se jedná o standardní ulice anebo o kreativní zkratky, byť je se samozřejmostí sobě vlastní navrhuje ženská v navigaci.

Celkově jsem si v řeckém kontextu připadala dost německá. Severská. Západní.
Na silnici za volantem. Kolikrát mě vytroubili, byť jsem rozhodně nebyla nejpomalejší při rozjíždění na zelenou. Kolikrát mě předjeli zprava, byť mi auto pípalo, že překračuju povolenou rychlost.
V práci. Nechtění. Nevůle. Neflexibilita. Jeden by až skoro chtěl říct lenost.

Lucinka @ 15:08 | << | permalink | >>