feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

15/11/2010

vrátit se k cynismu a ne si stěžovat, že mi svět nerozumí

glorifikace šlechtictví. šlechtictví není šlechetnost. role se za posledních šedesát let změnily, takže je to vlastně dobře, když stát bude bránit obchodní zájmy i vojensky. z toho našeho šlechtice možná bude prezident, z toho jejich zase kancléř. výborně. ti, kdož do éteru vypustili výrok o tom, že šlechtici si v politice nepotřebují nahrabat, protože už nahrabáno mají, by měl dostat nobelovku za politický marketing.

kromě zkoukání piercingu v jazyku recruitera jsem svůj proslov prokládala i signálními slovy jako dynamické odvětví nebo screening. a pochopila jsem, že život a boj o kus žvance je hra.

extremista je každý, kdo se chová nesystémově.

už jsem horší než dnešní mládež. sice se rozplývám na Paľem Haberou a Je to vo hviezdach (aka největší hit mého raného dětství - asi tak tehdy jsem neutuchající slabost pro rock), ale zároveň se musím dotazovat spolužačky, jestli když profesor mešká, znamená to jako že má zpoždění.

Lucinka @ 21:22 | << | permalink | >>