feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

07/11/2010

je snadný někoho zdiskreditovat. prostě ho nařknu z něčeho, o čem se nevtipkuje.

politika je jako šachy. cílem je vmanévrovat protivníky, ale i partnery, do pozice, ze které budou muset táhnout tak, aby se to hodilo nám.

Mathesius: Přemíra kritičnosti, kterou nám cizí přátelé vytýkají, nezáleží v tom, že máme příliš jasný rozum, abychom se dali ošálit klamavým povrchem, nýbrž v naší nesmírné zálibě v odkrývání vad za každou cenu a v útočné odmítavosti, kterou se tato záliba projevuje.
snad ještě začnu litovat toho, že jsem opustila spáry fildy a všudypřítomné zaklínání nad Pražským lingvistickým kroužkem.

našla jsem kdesi v Readru o německé Romantik kompletní Zlatý kořenáč E.T.A. Hoffmanna a úplně jsem měla chuť si ho znova přečíst, než se půjdu podívat na převedení na prkna, co znamenají svět. Žel, nemám na to čas. A to si pamatuju akorát to, že se to odehrává v Drážďanech a že tam někdo pádloval přes Labe. A že je tam nějaká holka, která se mění v hada nebo co. ále, helemese.

Einsamkeit ist Unabhängigkeit, ich hatte sie mir gewünscht und mir erworben in langen Jahren. (Hermann Hesse - Der Steppenwolf)

Lucinka @ 12:14 | << | permalink | >>