feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

22/10/2010

ano, jsem naivní. a vím o tom a stojím si za tím.

Aha, vstřícný je to slovo, kterým se v jistých kontextech dá přeložit freundlich - protože pokud je někdo freundlich v praxi, mívá to k nabízejícímu se přátelský dost daleko.

Nemůžu si pro své bádání vybrat témata konfliktní, která by mi znepřístupnila cestu ke grantu. To znamená opomíjet jisté autory, velmi rychle opustit některé teze (zvlášť ty o hegemonii jisté země a kolonizované středovýchodní Evropě). Jak to potom asi vypadá, když někdo bádá jaksi na plný úvazek.

MZVČR se asi pod tíhou finanční krize neprohýbá. Minimálně podle občerstvení to na to nevypadalo. Anebo prostě cáloval strategický partner, jehož se je třeba držet, protože když jde do háje ekonomika u vás, stáhne s sebou i tu naši. A vůbec se jednalo o projevy plné perel. Geld ist ja nicht alles. Ta upřímnost. / Německo se musí stát producentem bezpečnosti. A bezpečnost je eufemismus pro co? Ad "bezpečnostní studia" a tak podobně. / Buď jsme si lhali tehdy nebo si lžeme dnes. Kolikpak kurzů rétoriky pán absolvoval? / A to věčné přiřazování se do jedné skupiny se "spojenci", cítila jsem v tom jistý fetiš. A celkově se mi nutil do hlavy pocit, že sleduji kluky při hraní na pískovišti. / A glosy. A trapasy. A politická nekorektnost. A díky vám, spolužáci!

Vorprodukte für den deutschen Export. Trefně.

Asi po půl hodině intenzivního rozhovoru mi ta, která v první větě, kdy se někomu představuje, proklamuje svou náboženskou příslušnost, odhalila sladké tajemství o tom, jak ona sice je celý život vedena touto cestou, nicméně její rodiče se rozhodli konvertovat až v dospělém věku. Donutilo mě to začít přehodnocovat.

Lucinka @ 19:57 | << | permalink | >>