feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

19/10/2010

občas mě zamrzí, že nedávám takovou tu proletářskou mluvu typu to je fičák!

Já to prostě tý Hertě Müller nevěřim, že vypravěčem v knize Atemschaukel je chlap. Prostě se moc chová jako ženská, všímá si věcí jako ženská, kouká na ně jako ženská. Tak nějak příliš emotivně, příliš soustředěně na detaily. Ale přece bych nekritizovala Nobelpreisträgerin, to ne!

Vařila jsem si oběd a popálila jsem si prstíček. Teďka na něm mám puchejchř přes všechny tři články. A ten panthenol s chladivým efektem byl pěknej kec. Dobrej reklamní slogan, ale zlatá studená voda z kohoutku!

Kdybych to chtěla stíhat, vychází mi to tak na tři seriózní vědecké publikace na týden. Takže se raději probírám tiskem a vím toho o komunálních volbách ve Vídni víc než o volbách na rodné hroudě.

Svou potřebu ponořit se zase do německý/rakouský devatenáctky jsem šla ukájet do divadla (na Nestroye!) na papalášskou akci s celou k. und k. smetánkou, jež úřaduje zde v provincii. Všímala jsem si zejména absolutní ztráty znělosti iniciálních hlásek ve slovech začínajících na B nebo D v jejich jazykové varietě. Skoro mi ta lingvistika začíná chybět. Protože pláču v momentech, kdy jsem nucená poslouchat slova jako [polítik] nebo své nejoblíbenější [monát].

A pak třávím páteční večery v klubu Vagón na koncertech ska a reaggae kapel, kde vedle mě v davu pohopsávají příliš hubené patnáctky a já si vedle nich připadám strašně stará. Když pak po půlnoci z repráků spustí With or without you a Péťa to glosuje citací (© Horák) To neni písnička, to je pocit!, odchází se těžko. Jen ta můstková klobása s curry kečupem a estragonovou hořčicí mi byla dostatečnou motivací. První václaváková klobása v životě. Megakvalitní.

Lucinka @ 00:40 | << | permalink | >>