feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

06/02/2010

moje mnohaletý psaní v jinotajích se mi v novinařině moc nehodí

Vysvětlovat, vysvětlovat, nic neskrývat, sem tam trochu kýče pro podbarvení atmosféry. Čtenář (zákazník) se totiž při konzumaci našeho produktu nechce namáhat. Měním názor na lokální zpravodajství. K pozitivnímu. Aneb o co je lepší chodit mezi lidi (kdyby se to dělalo...) než podávat zprávy o půtkách na parlamentní půdě, kde se den co den kdosi obviňuje ze zkorumpovanosti? Druhá věc je rozdávat tipy na co nejlepší strávení Valentýna v případě, že s tím pseudosvátkem nesouhlasím. Já idealista.

V češtině mi chybí slovo pretentious, přestože ono pozérský se tomu celkem blíží.

Zase se uzavírám do sebe. Nic se mě nedotýká - ani to dobré, ani to zlé. Nedojímám se. Nehnou se mnou hluboké lidské příběhy. Nebere mě divadýlko karnevalu. Jen vzpomínky. Jako hladově obejmout dokonalost, jež tě od sebe s jemnou, ale důraznou nonšalancí odstrčí a dí 'možná později' a v prostoru mezi tvýma důvěřivýma a jejíma přátelskýma očima se vznáší vědomí, že později nebude. Nikdy. Jít pak na disko mezi fiftýnky a cizince s holkou v outiftu jako Pretty woman a nechat si slzama stejkat černej oční mejkap po tvářích za tónů It must have been love.

Lucinka @ 13:11 | << | permalink | >>