feel alive @ lucousek.wz.cz
témata blogu
luci kultura foto
bylo je a bude
16.04. - Beatsteaks @ Hamburg
02.–04.07. - Vilnius
13.–23.07. - Berlin & Meck-Pomm
jsem ráda anachronická
Hermann Hesse - Unterm Rad
Světlana Alexijevičová - Doba z druhé ruky
Wladimir Kaminer - Russendisko
Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Erich Fromm - Die Seele des Menschen
Robert Musil - Der Mann ohne Eigenschaften
Carlos Ruiz Zafón - La sombra del viento
Stephen Kotkin - Stalin
co si pouštim do uší
koho ráda čtu
Adriana // Ailyn // Amelli // Anička // Bee // b.u.n.k.a. // Cassidy // Ceder // Charlotte // Corwex // der Dány // Duo Sviní // Elena // Elilina // Erakis // Felix // Honza // Jilm // jmf // Jodie // Juneau // Kamil // Katie // Laura // Lejla // Leyla // m. // Mary // Miren // Natalia // Natálka // Peťulka // Pif // Pól // Quanti.ie // Quanti.cz // Téra // oldWaiders // Waiders // zcr //
co sleduju
el país // FAZ // guardian // nyx // nzz // respekt // spiegel // zeit //
lucousek.wz.cz
© by lucie 2002–2014

29/01/2010

inflace času tráveného v koupelně a vůbec rozšiřování módu 'doma'

Kromě toho, že moje generace už nežehlí, už se přes den, který tráví doma, ani nepřevléká z pyžama. Pak v něm (anebo v teplákách) chodí nejen do sámošky za rohem, ale i dál do města. Anebo na přednášky - jako studenti FTVS. Britské Tesco už nad tímto jevem vyjádřilo nelibost a vstup do prodejny ve spacím zakázalo.

Přihlížejíc pak debatě o shánění sponzorů na velkou studentskou akci v nejvíc posh klubu, přihlížejíc perfektním blondýnkám z ekonomky pohrávajícím si s posh mobilem - a v teplákách zastrčených do kozaček.

Kafíčkuju v kavárnách náležejících do nadnárodních korporací. Latte sem a latte tam. Stal se ze mě kafe-barbar. Kafíčkuju za ukrutný prachy - a stydím se.

Rozutíkáváme se do světa a sbíráme zkušenosti. Děkuji všem, že mohu přihlížet. A konstatovat, jak se různí naše motivace. Přestože CV-whore se stává už i ze mě. Povzdychuji si s Chomskym; abychom mohli vystudovat, nepotřebujeme přemýšlet, musíme akorát odpovídat nárokům systému. A chce-li systém, abychom dobrovolničili, abychom naší Gemeinschaft přinášeli contribution, děláme to. Musíme se vzepřít, jinak se stane standardem, že stáže nebudou ohodnocené. Tatínkovy peněženky a(nebo) noční šichty u Mekáče, toť naše zářná budoucnost.

Lucinka @ 11:48 | << | permalink | >>